Koloběžky

České dráhy Vám ve spolupráci s největším koloběžkovým portálem www.e-kolobezka.cz nabízí v půjčovnách ČD BIKE novinku – koloběžky Kickbike.

Jízda na koloběžce je velmi komplexní pohyb, který zapojuje mnohem více svalových partií než cyklistika a zároveň je šetrnější ke kloubům než běh. Mnoho vrcholových sportovců používá koloběžku nejen v přípravě, ale i jako rekonvalescenci po úrazech apod.


Koloběžka je tudíž ideální alternativou pro Váš cardio trénink. Pomůže Vám s tvarováním problémových partií jako velkého hýžďového svalu, adduktorů a vnitřních stran stehen a přitom odlehčujete nejzatíženější části Vašeho těla bederní páteři.


Představujeme Vám koloběžky finské značky Kickbike, které vyrábí několikanásobný mistr světa a koloběžková žijící legenda Hannu Vierikko. K zapůjčení máte k dispozici dva modely City G4.


Z právního hlediska jsou tyto koloběžky považovány za jednostopé vozidlo (stejně jako bicykl) a je tedy třeba se řídit pravidly silničního provozu. Doporučujeme přilbu a cyklistické rukavice, neboť třebaže se to nezdá, na koloběžce dosáhnete poměrně jednoduše rychlosti přes 50km/h. Každý jede na vlastní nebezpečí!

Tato webová stránka vznikla jako součást evropského projektu OBIS, který je podporován: Intelligent Energy Europe Centrum dopravního výzkumu

Uvedené informace představují názory Centra dopravního výzkumu, v.v.i. a nutně neodrážejí stanoviska Evropského společenství. Evropská komise nenese žádnou odpovědnost za jejich použití.